Podzimní nálada

30. listopadu 2009 v 11:44 | J
Upřímně řečeno jsem tenhle měsíc zase jednou prospala..
Nic jsem nenapsala, v práci jsem se nikam neposunula, dárky jsem předem nenakoupila a mé výkony jsou v tuto roční dobu celkově podprůměrné..

Nic nepomohlo ani relativně jarní počasí, protože když já se vracím z práce, slunce už se válí po horizontu a o nějakém hřejivém účinku nemůže být moc řeč.

Každý rok touhle dobou přemýšlím, jak se přesvědcit, že podzim není zas tak zlý, že se nic nemění a snažím se vybudit k nějaké užitečné aktivitě. A každý rok si na začátku prosince uvědomím, že jsem tak usilovně přemýšlela, že jsem celý listopad zase nic neudělala..

A tak předkládám článek, který jsem psala na konci léta. Nechtěla jsem ho zveřejnit, dokud k němu nenajdu nějaké pěkné fotky, ale vinou výše zmiňovaných okolností jsem se k tomu jaksi nedostala...

EKO TAŠKY


Každý z nás chodí občas na nákup..
Já osobně tuto činnost nepreferuji, ale beru ji jako nutnost k přežití, protože není mnoho pohledů tak deprimujících jako pohled do prázdné ledničky... :)

V poslední době byly ve většině supermarketů staženy praktické igeltové tašky a mimo to, že si musíme kupovat speciální pytle do košů, je nákup bez igelitek (pro mě osobně) ještě o něco komplikovanější..

Důvodem pro stažení igelitek z obchodních řetězců byla jejich enormní "spotřeba" a špatná nebo vůbec žádná možnost recyklace.

Ve nejednom americkém filmu přináší hlavní hrdin(k)a domů obří nákup v papírovém pytli. Odemyká, přendavá tašku sem tam, kondenzovaná voda na studeném mléce.. Chápete kam tím mířím?
Upřímně si nemyslím, že by papírové pytlíky byly obstojnou alternativou oblíbených a (relativně) pevných igelitek s uchy.

Naštěstí existuje několik celkem přijatelných alternativ:

Taška z dovolené - téměř kdekoliv na světě se v obchodech se suvenýry dají velmi levně sehnat plátěné tašky velikosti cca. A4 papíru s potiskem, které mohou sloužit jako upomínka na dovolenou a zároveň jako stylová nákupní taška.
Jedinou nevýhodou "hadrovek" je, že se při častém nošení poměrně rychle ušpiní a praním se někdy poničí potisk.

Klasická síťovka - věděli jste, že síťovka je český vynález?? :)
Dnes ji seženete v mnoha barvách a s mnoha vylepšeními, jako např. široké poutko na rameno.
Vyrábějí se i v ekoverzi. Chceteli se o minulosti i budoucnosti síťovek o něco dozvědět více, přečtěte si např. krátký článek na http://tinyurl.com/sitovka , kde najdete i krátké úvodní video.

Pokud nejezdíte na dovolenou a klasická síťovka vám přecijen připomíná dobu nedávno minulou, je tu ještě jedna alternativa v podobě www.ecobag.cz , kde najdete širokou nabídku tašek všech tvarů, materiálů a barev s osobitým designem, z nichž se většina dá nosit jak v ruce, tak i přes rameno .

Výhodou všech těchto tašek je, že se dají používat opakovaně, jsou lehké a skladné.
A ekologické :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama