Listopad 2009

Podzimní nálada

30. listopadu 2009 v 11:44 | J
Upřímně řečeno jsem tenhle měsíc zase jednou prospala..
Nic jsem nenapsala, v práci jsem se nikam neposunula, dárky jsem předem nenakoupila a mé výkony jsou v tuto roční dobu celkově podprůměrné..

Nic nepomohlo ani relativně jarní počasí, protože když já se vracím z práce, slunce už se válí po horizontu a o nějakém hřejivém účinku nemůže být moc řeč.

Každý rok touhle dobou přemýšlím, jak se přesvědcit, že podzim není zas tak zlý, že se nic nemění a snažím se vybudit k nějaké užitečné aktivitě. A každý rok si na začátku prosince uvědomím, že jsem tak usilovně přemýšlela, že jsem celý listopad zase nic neudělala..

A tak předkládám článek, který jsem psala na konci léta. Nechtěla jsem ho zveřejnit, dokud k němu nenajdu nějaké pěkné fotky, ale vinou výše zmiňovaných okolností jsem se k tomu jaksi nedostala...

EKO TAŠKY


Každý z nás chodí občas na nákup..
Já osobně tuto činnost nepreferuji, ale beru ji jako nutnost k přežití, protože není mnoho pohledů tak deprimujících jako pohled do prázdné ledničky... :)

V poslední době byly ve většině supermarketů staženy praktické igeltové tašky a mimo to, že si musíme kupovat speciální pytle do košů, je nákup bez igelitek (pro mě osobně) ještě o něco komplikovanější..

Důvodem pro stažení igelitek z obchodních řetězců byla jejich enormní "spotřeba" a špatná nebo vůbec žádná možnost recyklace.

Ve nejednom americkém filmu přináší hlavní hrdin(k)a domů obří nákup v papírovém pytli. Odemyká, přendavá tašku sem tam, kondenzovaná voda na studeném mléce.. Chápete kam tím mířím?
Upřímně si nemyslím, že by papírové pytlíky byly obstojnou alternativou oblíbených a (relativně) pevných igelitek s uchy.

Naštěstí existuje několik celkem přijatelných alternativ:

Taška z dovolené - téměř kdekoliv na světě se v obchodech se suvenýry dají velmi levně sehnat plátěné tašky velikosti cca. A4 papíru s potiskem, které mohou sloužit jako upomínka na dovolenou a zároveň jako stylová nákupní taška.
Jedinou nevýhodou "hadrovek" je, že se při častém nošení poměrně rychle ušpiní a praním se někdy poničí potisk.

Klasická síťovka - věděli jste, že síťovka je český vynález?? :)
Dnes ji seženete v mnoha barvách a s mnoha vylepšeními, jako např. široké poutko na rameno.
Vyrábějí se i v ekoverzi. Chceteli se o minulosti i budoucnosti síťovek o něco dozvědět více, přečtěte si např. krátký článek na http://tinyurl.com/sitovka , kde najdete i krátké úvodní video.

Pokud nejezdíte na dovolenou a klasická síťovka vám přecijen připomíná dobu nedávno minulou, je tu ještě jedna alternativa v podobě www.ecobag.cz , kde najdete širokou nabídku tašek všech tvarů, materiálů a barev s osobitým designem, z nichž se většina dá nosit jak v ruce, tak i přes rameno .

Výhodou všech těchto tašek je, že se dají používat opakovaně, jsou lehké a skladné.
A ekologické :)

Červená chlouba

11. listopadu 2009 v 9:34 | J
Na tyhle náušnice jsem opravdu pyšná :)

I kdybyste mě ale zabili, tak nevím, jak jsem je udělala..
Tedy já to vím zcela přesně, ale když jsem zkoušela udělat druhé, dopadlo to nevalně..
Kdybyste je chtěli vidět naživo, najdete je v restaurantu na Strahově, věnovala jsem je totiž tamní číšnici za nadstandardní zákaznické vztahy :)